To idealne miejsce zarówno na sesję ślubną zakochanych, jak i na rodzinną jednodniową wycieczkę. Park w Arkadii, który znajduje się nieopodal Łowicza w województwie łódzkim, kusi wieloma zabytkami i szansą na spokojny odpoczynek wśród zieleni. Warto wygospodarować trochę wolnego czasu na zwiedzanie tego zachwycającego miejsca, a po spacerze wśród historycznych pozostałości rozłożyć na trawie koc i rozkoszować się bliskością natury.
Dlaczego warto odwiedzić ogród w Arkadii?
Ogród Arkadia to doskonałe miejsce, aby odetchnąć nieco od miejskiego zgiełku na łonie natury otoczonej ciekawymi zabytkami. Wśród nich znajdziemy między innymi wzniesioną w 1783 roku Świątynię Diany, która zachwyca klasycznymi proporcjami. W ogrodzie można również zobaczyć wybudowany w tym samym roku według wskazówek Heleny Radziwiłłowej Przybytek Arcykapłana, czyli oryginalną sztuczną ruinę.
Zobacz także:
fot. reuerendo/Adobe Stock
Nie warto też omijać Domku Gotyckiego z czerwonej cegły, który wyróżnia się cechami stylu neogotyckiego. Nie można również zapomnieć o miejscu, o którym mówi się, że jest sercem Arkadii, czyli tajemniczej Grocie Sybilli. To pierwszy budynek, który powstał w ogrodzie w roku 1781, a za jego projekt odpowiadał Szymon Bogumił Zug. Do najbardziej romantycznych części ogrodu zalicza się z pewnością akwedukt, który jest częstym tłem dla sesji ślubnych.
fot. Przemek/Adobe Stock
Jak dojechać do parku Arkadia?
Do parku Arkadia, który znajduje się w odległości około 4,5 km od Nieborowa, można dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną. Jeśli wybierzemy tę pierwszą opcję, możemy kierować się trasą A2, a następnie przy węźle Skierniewice wybrać na rondzie trzeci zjazd na Nieborów. Przed wejściem do ogrodu znajduje się gminny parking, który jest bezpłatny. Możemy również dostać się do Arkadii, korzystając z pociągu, który dowiezie nas do Łowicza lub Skierniewic. Z każdego z tych miast kursuje autobus, którym można dojechać do parku.
Ile kosztuje wstęp do ogrodu?
Cena normalnego biletu wstępu do Arkadii wynosi 16 złotych. Za bilet ulgowy trzeba będzie natomiast zapłacić 10 złotych. Dzieci i młodzież szkolna wyda na bilet zaledwie 2 złote, a wstęp dla najmłodszych do lat siedmiu jest bezpłatny. Do ogrodu możemy zabrać ze sobą psa. Bilet dla pupila kosztuje 7 złotych, a w jego ramach dostajemy szufelkę i torebkę na nieczystości, które może pozostawić po sobie zwierzęcy przyjaciel. Aby sprawdzić, kto jest zwolniony z opłat, komu przysługuje bilet ulgowy i kiedy możemy wejść do ogrodu bezpłatnie, najlepiej odwiedzić stronę internetową Muzeum Narodowego w Warszawie. Znajdziemy tam również inne ważne informacje dotyczące na przykład godzin otwarcia, które różnią się w zależności od miesiąca.