Nie trzeba wydawać fortuny, żeby stworzyć nastrojowe oświetlenie w ogrodzie czy na balkonie. Czasem wystarczy jeden niedrogi gadżet. Te kule solarne z Castoramy to hit, który możesz wykorzystać na dziesiątki sposobów.

Jak zaprojektować przytulny balkon i ogród?

Jeśli marzysz o przytulnym kąciku na świeżym powietrzu, nie musisz przeprowadzać kosztownego remontu ani inwestować w designerskie meble. Kluczem do sukcesu są dodatki i oświetlenie. Wystarczy kilka miękkich poduszek, koce, kilka roślin w donicach i światła, które po zmroku nadadzą przestrzeni niepowtarzalnego uroku.

Zobacz także:

Na szczególną uwagę zasługują solarne lampki, które nie tylko wyglądają efektownie, ale też są ekologiczne i nie generują dodatkowych kosztów. To doskonały wybór do ogrodu, na balkon, taras, a nawet skalniak czy alejki wzdłuż trawnika. Co najlepsze, nie wymagają ciągnięcia żadnych kabli czy przedłużaczy, więc nie zniszczą estetyki ogródka.

Solarne kule kup w Castoramie

W Castoramie znajdziesz hit sezonu: solarne kule marki Milagro. Kosztuje jedynie 7,98 zł, a daje efekt, jakiego nie powstydziłby się profesjonalny projektant ogrodu. Jak wyglądają?

To biała kulka o klasycznym kształcie, wykonana z tworzywa sztucznego, z wbudowaną diodą LED, zasilaną energią słoneczną. Po całym dniu ładowania światłem słonecznym, automatycznie włącza się po zmierzchu i świeci subtelnym, ciepłym światłem. Dlaczego warto? Bo za mniej niż 10 zł zyskujesz dekoracyjny element, który:

  • podświetli rabaty, skalniaki,
     
  • wyznaczy ścieżki w ogrodzie,
     
  • ozdobi donice na balkonie,
     
  • doda uroku stołowi na tarasie.

fot: Castorama.pl

Niepotrzebne są kable, prąd, ani żadna specjalistyczna wiedza. Wystarczy wbić lampkę w ziemię lub donicę i gotowe.

Gadżety solarne. Na jakiej zasadzie działają?

Oświetlenie solarne działa na bardzo prostej zasadzie: w ciągu dnia wbudowany panel słoneczny zbiera energię ze światła słonecznego, która magazynowana jest w akumulatorze. Po zmroku lampa automatycznie się włącza i zaczyna świecić. W przypadku lampki Milagro z Castoramy mamy do czynienia z klasyczną konstrukcją:

  • panel fotowoltaiczny na górze kulki,
     
  • akumulator o niewielkiej pojemności,
     
  • dioda LED, która świeci przez kilka godzin po zmierzchu.
     

Zaletą tego typu rozwiązań jest nie tylko wygoda i niski koszt, ale również możliwość zastosowania w miejscach bez dostępu do prądu. Solarne gadżety są odporne na działanie czynników atmosferycznych, a ich obsługa ogranicza się do ustawienia ich w słonecznym miejscu.