Oświetlenie ogrodu wiosną i latem to jeden z obowiązkowych punktów na liście „odgruzowania” przydomowej przestrzeni i stworzenia w niej przyjemnej oazy, w której można zrelaksować się i odpocząć. Do spędzania czasu na świeżym powietrzu skutecznie zachęcają bowiem coraz cieplejsze dni, jak i wieczory. W tym sezonie warto więc pomyśleć o lampach solarnych, szczególnie tych „pochodniach” z KiK, które oprócz wyjątkowego wyglądu są także doskonałym wyborem ze względu na oszczędność na rachunkach za prąd.

Jak wyglądają solarne „pochodnie” za 19 zł z KiK?

Lampa solarna w kształcie przypominającym pochodnie, dostępna po 19 zł za sztukę w KiK, to produkt wykonany ze stali szlachetnej z przezroczystą plastikową nasadką. Urządzenie zostało wyposażone w kolec, który umożliwia swobodne rozstawienie jej w ogrodzie oraz specjalną baterię: 1 x AAA 1,2 V, 200 mAh NiMH, dzięki której lampa może wykorzystać zgromadzoną energię i przerobić ją na światło.

Zobacz także:

fot. kik.pl

Solarne „pochodnie” z KiK wyróżniają się także dość kompaktowym rozmiarem, bo około ok. 6 x 6 x 48 cm (wraz z kolcem), a także zmieniającymi kolory diodami LED, które po zmroku cieszą oko wyjątkowym spektaklem i różnorodnością barw.

Dlaczego lampa solarna pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd?

Oprócz wyjątkowego wyglądu lamp solarnych jednym z największych atutów tych sprzętów jest oszczędność na rachunkach za prąd. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że lampy te nie wymagają podłączania do prądu, a niezbędną do działania energię czerpią wyłącznie z promieni słonecznych w ciągu dnia.

Wszystko dzięki wbudowanej baterii oraz specjalnemu panelowi fotowoltaicznemu, które sprawnie wykorzystują zgromadzone zasoby po zmroku. To z kolei sprawia, że można cieszyć się pięknym oświetleniem przez cały rok (nie tylko wiosną i latem) i nie martwić się ani o wysokie rachunki za prąd, ani plączące się na posesji kable.

Jak urządzić ogród z wykorzystaniem solarnych „pochodni” z KiK?

Zaaranżowanie ogrodu z wykorzystaniem solarnych „pochodni” z KiK jest zarówno proste, jak i przyjemne, ponieważ ich dość minimalistyczny kształt sprawia, że doskonale pasują one do niemal każdej przestrzeni. Końcowy efekt zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji właściciela posesji, a lampy te można wkomponować między innymi w roślinność rosnącą w skalniaku, wzdłuż ścieżki prowadzącej do drzwi wejściowych, do ogrodowej altany, jak również jako pojedyncze ozdoby umieszczone w nieregularnych odległościach.